ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2175383
*
nr 217 5383
Spegel
H.150
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 14:18:20
1
1.000 kr
22/2 11:06:19
2
2.100 kr
22/2 13:43:19
3
1.600 kr
22/2 13:44:27
3
1.700 kr
24/2 13:10:21
4
1.900 kr
24/2 13:38:48
5
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 217 5383
Spegel
H.150
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 14:18:20 | 1 | 1.000 kr |
22/2 11:06:19 | 2 | 2.100 kr |
22/2 13:43:19 | 3 | 1.600 kr |
22/2 13:44:27 | 3 | 1.700 kr |
24/2 13:10:21 | 4 | 1.900 kr |
24/2 13:38:48 | 5 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02